Instytut Zdrowia i Urody

tel. 531 666 737

Konwalia

Zabiegi laserem

NOWY LASER W NASZYM SALONIE

Zabiegi depilacji wykonujemy najnowszym laserem LIGHT SHEER DESIRE firmy Lumenis. Laserowa depilacja jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Niszczy cebulki włosa bezpowrotnie, co oznacza, że tradycyjna depilacja woskiem odchodzi w zapomnienie i możesz zawsze cieszyć się gładką skórą. Wybierając laser diodowy, możesz zdecydować się na depilację nóg, bikini czy pach.

Dla kogo przeznaczona jest laserowa depilacja?

Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które pragną raz na zawsze cieszyć się komfortem wynikającym z braku codziennej depilacji.
Gładka skóra przez cały czas? Teraz to możliwe!
Laserowa depilacja znakomicie sprawdzi się przy problemie z nadmiernym owłosieniem, gdy tradycyjne metody depilacji zawodzą lub nie są wystarczające. Depilacja laserowa najłatwiej usuwa cienkie włoski, więc najchętniej korzystają z niej zwłaszcza brunetki i bruneci.Istnieją także przeciwwskazania do odbycia laserowej depilacji, takie jak ciąża i karmienie piersią, opalenizna, zmiany wirusowe w miejscu, choroby skóry (bielactwo, łuszczyca) czy nowotwór.

Przygotowanie do zabiegu:

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Skóra nie może być sucha , podrażniona. Przed zabiegiem wypij 2 litry wody.Przed każdym zabiegiem nie można włosów wyrywać (pęsetą, wosk, depilatory mechaniczną) przez okres 4-8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie maszynką. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem. Peeling należy odstawić 1 tydzień wcześniej.Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem. Leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec,nagietek,herbata figura 1,2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji. Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.

Kiedy nie można poddać się depilacji?

Wykluczeniem do zabiegu jest: ciąża, karmienie piersią; opalenizna zażywanie leków, ziół światło uczulających; depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem; choroba nowotworowa; opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji; bielactwo, łuszczyca, rybia łuska. Po zabiegu należy trzymać się kilku zasad Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy filtrami anty-UV A i B z filtrem 50. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 6 do 12 tygodni, w zależności od części ciała. Po zabiegu na twarz nie wolno stosować podkładów, ponieważ może to przyczynić do powstania podrażanie Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy brzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie; myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą; nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu(jeśli depilacja dotyczyła pach); na wrażliwe lub podrażnione miejsca stosować krem lub maść Alantan albo Benathen czy Dermopanthen; delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparat o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach po zabiegu.

FOTODEPILACJA

Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Wiązka światła zamieniająca się w tkance w energię cieplną trwale uszkadza (wypala) cebulkę włosową i sieć naczyń krwionośnych otaczających cebulkę (brodawka). Światło lasera lub IPL jest absorbowane przez melaninę znajdującą się w mieszku włosa będącego w fazie wzrostu. Podczas jednego zabiegu możemy wydepilować 15-30% owłosienia. Dla przeprowadzenia efektywnego procesu depilacji laserowej, potrzeba co najmniej 4 zabiegów w miesięcznych odstępach. Przy czym nie jest możliwe usunięcie 100% owłosienia, pozostaje ok. 5-10%. Są to włosy oporne lub takie, które niefortunnie znajdowały się poza procesem wzrostu w czasie przeprowadzania zabiegów. Optymalną skuteczność depilacji możemy uzyskać przy jasnej skórze i ciemnym, grubym owłosieniu. Im włosy jaśniejsze tym wymagana jest większa ilość sesji. Przed zabiegiem depilacji laserem IPL należy usunąć włosy z powierzchni skóry: można je ogolić lub wyrwać / nie stosujemy depilatorów chemicznych.

DEPILACJA LASEROWA, GŁÓWNE PRZECIWWSKAZANIA

Świeżo opalona skóra lub stosowanie antybiotyków / z tetracykliną / oraz preparatów ziołowych i innych światłouczulających / dziurawiec, rumianek /. Po sesji nie należy opalać się w solarium, ani na słońcu. Depilację przeprowadzamy przez cały rok, w lecie części poddane działaniu lasera lub IPL smarujemy kremem z filtrem.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Zabieg zamykania naczynek stanowi również świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce trądziku różowatego. W kosmetologii zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych laserem to jedna z najskuteczniejszych metod. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka. Promień lasera gwałtownie podgrzewa krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Bardzo dobry efekt zabiegu zależy od dobrania odpowiedniej długości fali emitowanej przez laser (rodzaj lasera) takiej, żeby maksimum ciepła oddawane było we krwi, a skóra podgrzewana była tylko nieznacznie. To wybiórcze działanie powstaje, gdy promień lasera jest bardzo silnie pochłaniany w hemoglobinie (barwnik krwi), a minimalnie w melaninie (barwnik skóry). Zamykanie naczynek na twarzy jest zabiegiem o dużej skuteczności i mało bolesnym.

LASEROWE LECZENIA TRĄDZIKU

Każdy kto boryka się z trądzikiem doskonale zdaje sobie sprawę, że leczenie wykwitów skórnych do łatwych czynności nie należy. Nie oznacza to jednak, że całkowite uwolnienie cery od zmian trądzikowych nie jest możliwe. Jeżeli nie zbagatelizujemy problemu, zasięgniemy porady dermatologa i zdecydujemy się na zabiegi, wówczas to my nie trądzik będziemy górą. Zabiegów pomocnych w walce z trądzikiem jest wiele. Jednak na szczególną uwagę zasługuje laserowe usuwanie trądziku. Na czym polega ten zabieg? Na ile jest skuteczny? Jak kształtują się ceny? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w poniższym wpisie.

LASEREM W TRĄDZIK - NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Aparaty emitujące promieniowanie laserowe są coraz bardziej powszechnie wykorzystywane w różnego rodzaju zabiegach oferowanych przez gabinety dermatologii estetycznej. Nic dziwnego, bowiem takie metody leczenia są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim mało bolesne i nie trwają długo.Za pomocą lasera można pozbyć się zarówno trądziku z twarzy, jak i pleców czy nawet rękach. Laser dotrze w każdy zakątek ciała, jeśli zachodzi taka potrzeba. Cała kuracja laserowa trwa około kilkunastu minut (w zależności od rozległości zmian). Trzeba jednak mieć świadomość, że skorzystanie z jednorazowego zabiegu nie przyniesie zbyt wiele korzyści. By móc uzyskać zadowalający rezultat, należy poddać się kilku seriom zabiegu.

LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU - ZALETY

Leczenie trądziku za pomocą lasera niesie ze sobą wiele zalet. Główną z nich jest fakt, że kilkakrotne poddawanie się zabiegowi jest w stanie całkowicie zlikwidować trądzik! Trzeba jednak mieć świadomość, że raz zlikwidowany trądzik nie gwarantuje całkowitego wyleczenia. Warto wiedzieć, że w związku z czyhającymi na człowieka czynnikami: zanieczyszczeniami powietrza, sposobem odżywiania, czy chorobami, mogą pojawiać się pojedyncze wykwity skórne. Z jako takim poważnym trądzikiem nie będziemy mieć jednak do czynienia. Ponadto jak już wyżej wspomniałam jest to zabieg mało bolesny. Warto jednak podkreślić, że gdy skóra przyzwyczai się do zabiegów, wówczas ból nie będzie wcale odczuwalny. Laserowe usuwanie trądziku nie trwa długo, co również warto zaliczyć na poczet jego walorów. Dzięki temu, dyskomfort jaki może pojawić się podczas kuracji jest do zniesienia. Każdy jest bowiem wytrzymać kilkanaście minut lekkiego bólu czy uczucia pieczenia. Po zabiegu nie są widoczne żadne efekty uboczne w postaci przebarwień czy innych niekorzystnym zmian, które dość często bywają efektem niepożądanym w przypadku manualnego oczyszczania cery. Laserowe usuwanie trądziku oznacza nie tylko koniec kłopotów z wykwitami skórnymi. To także delikatna, gładka, promienna i zregenerowana skóra.

LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU - PRZYGOTOWANIA

By móc skorzystać z dobroczynnych właściwości lasera w walce z trądzikiem, miejsca dotknięte przypadłością należy odpowiednio do zabiegu przygotować. Przede wszystkim skóra powinna być dokładnie oczyszczona. W przypadku panów skóra powinna być dokładnie pozbawiona włosków. Przed zabiegiem, a także w trakcie wykonywania kolejnych serii laserowego usuwania trądziku, należy bezwzględnie zrezygnować z opalania naturalnego i opalania w solarium. W trakcie laserowego leczenia zmian trądzikowych koniecznością jest odstawienie wszelkich specyfików kosmetycznych, które zawierają w swoim składzie alkohol przyczyniający się do wysuszenia skóry. To z kolei uruchamia cały mechanizm powstawania trądziku: wzmożona praca gruczołów łojowych, zaczopowanie ich ujść, namnażanie bakterii, powstawanie ognisk i zaskórników.

LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU - PRZECIWWSKAZANIA

Tak jak w przypadku innych zabiegów z wykorzystaniem lasera, tak i laserowe leczenie trądziku niestety nie jest możliwe u wszystkich osób. Istnieje bowiem cała lista przeciwwskazań, które czasowo lub całkowicie dyskwalifikują z wykonania takiego zabiegu. Jak już wyżej wspomniałam na minimum cztery tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie można się opalać ani stosować kremów brązujących i samoopalaczy. Tak samo należy zachować się między zabiegami. Ponadto z laserowego usuwania trądziku wykluczone są kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. W przypadku usuwania trądziku za pomocą lasera należy na około trzy tygodnie przed planowanym pierwszym zabiegiem odstawić wszelkie leki o działaniu światłouczulającym (w tym także herbatki ziołowe z dziurawca i nagietka). Z laserowego usuwania trądziku nie mogą również skorzystać osoby chorujące na łuszczycę, bielactwo, ze skórą skłonną do przebarwień czy opryszczką. Z zabiegów wyłączone są osoby z nowotworami (w szczególności z czerniakiem skóry). Na jakiś czas przed zabiegiem należy także zrezygnować ze stosowania wszelkich preparatów oraz zabiegów, które służą do złuszczania cery (mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, peelingi w tubkach). Na około 24 godziny przed zabiegiem nie można także spożywać alkoholu.

ZAMYKANIE NACZYNEK IPL

W obecnych czasach bardzo rzadko spotyka się osoby, które mają gładką, zdrową cerę o równym kolorycie. Coraz większa liczba osób ma problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Na proces ich powstawania składa się wiele czynników, między innymi predyspozycje genetyczne, niewłaściwa pielęgnacja, wpływ czynników zewnętrznych, niektórych leków. Kruche naczynka krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerazają się i stają się bardzo widoczne. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe zmiany, które są widoczne przez naskórek jako siateczka czerwonych pajączków. Najczęściej pojawiają się one na twarzy, szyi, dekolcie i nogach. Poszerzone naczynka stanowią duży problem estetyczny szczególnie gdy są umiejscowione na twarzy. Odpowiednia pielęgnacja takiej skóry jest bardzo istotna i w znacznym stopniu może ograniczyć powstawanie nowych zmian naczyniowych. W przypadku już istniejących naczynek bardzo dobre efekty uzyskuje się z zastosowaniem technik laserowych.

Dąbrowa Górnicza, ul Augustynika 1A

Thalgo Charmne Rose Bielenda Clarena Sally Hansen Guccio Nails Company Artego Joanna

Copyright Konwalia 2011 Wszielkie prawa zastrzeżone

Webmaster:Proffnet